تاریخچه موسسه فعاليت های قرآنی مازندران، ما و ضرورت تأسيس

بي ترديد يكي از اهداف عاليه ی انقلاب اسلامي ایجاد فضاهاي ديني و مذهبي در كشور بوده است. اين مهم كه سفارش اكيد حضرت امام(ره)، رهبري معظم و علماي عظام است، در گام هاي نخستين خود به تأسيس مؤسسات قرآن و عترت انجامید.

در ساليان اخير، به لطف خدا و همت مسئولان فرهنگي كشور ، مؤسسات و مراكز قرآني گوناگون براي استفاده ی رده هاي سني مختلف تأسيس شد.

در استان مازندران نیز مؤسسات قرآني فعال وجود دارد ولی عمده ی  فعاليت اين مؤسسات بر محور “آموزش عمومي” استوار است.

فقدان مركزي پژوهشي و آموزشي در استان، ويژه ی دانشجويان و طلاب مقاطع عاليه ی تحصيلي ، انگيزه اي شد تا مؤسسه ی  قرآن و عترت پيامبر اعظم(ص) ساری با هدف ارتقاي سطح دانش و بينش قرآن دوستان و قرآن پژوهان با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهر ماه سال ۱۳۹۰ پا به عرصه بگذارد و وجهه ی همت خود را متوجه دو مقوله ی مهم پژوهش و آموزش عالي در حوزه ی قرآن و عترت بنمايد.

حضور و پشتوانه ی اعضاء هيأت علمي دانشگاه ها و اساتيد حوزه در رشته هاي مختلف كه با اين مؤسسه همكاري مي نمايند، گواه روشن اين مدعاست.

اميد است در ظل توجهات حضرت ولي عصر(عج) و حمايت مسئولان، اساتيد و همه ی قرآن پژوهان و قرآن دوستان گرامي به سرمنزل مقصود برسيم و اثري ماندگار از خود براي تحقق اهداف و آرمان های والای قرآنی به يادگار بگذاريم.