گفت و گو با محمد سلیمانی پرستار مازنی به مناسبت روز پرستار


پرستار مازنی با انتقاد از کمبود برنامه‌ها، فعالیت‌ها، دوره‌ها و مسابقات قرآنی در حوزه درمان و علوم پزشکی مازندران، گفت: دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان بخش مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند اما برنامه‌ای برای جذب و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های کادر درمان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی وجود ندارد و اگر هم وجود دارد کافی نیست.
محمد سلیمانی، قاری و پرستار مازنی در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری از لرستان، با اشاره به اینکه قرآن را باید از همان دوران کودکی یاد گرفت، اظهار کرد: در کلاس‌های ابتدایی با تشویق‌های پدرم به سمت قرآن رفتم.
وی با اشاره به اینکه از همان دوران کودکی در مسابقات و فعالیت‌های قرآنی فعالیت فراوان داشتم، ادامه داد: حضور در مسابقات قرآنی دانش‌آموزی، مسابقات قرآن تبلیغات اسلامی، جمعیت هلال‌احمر، علوم پزشکی از دیگر فعالیت‌های قرآنی من است کما اینکه در کسب رتبه نیز از سطح استانی تا سطح کشوری رتبه‌هایی کسب کرده‌ام و به این موفقیت و رتبه‌ها افتخار می‌کنم.
سلیمانی با بیان اینکه قرآن صددرصد سبک زندگی انسان را کامل و تضمین می‌کند، ادامه داد: اگر قرآن در زندگی ما جاری و ساری باشد بدون هیچ مشکلی تمام موانع زندگی را کنار می‌زنیم چرا که راه سعادت دنیوی و اخروی انسان در توجه به امر قرآن است.
این قاری پرستار مازنی با بیان اینکه از همان دوران کودکی به موضوعات پزشکی و پرستاری علاقه‌مند بودم و به فضل الهی لباس پرستاری درآمده‌ام، ادامه داد: برنامه قرآن در سطح کشور به سمتی رفته است که قرآن در محجوریت قرار گرفته است و در این راستا برنامه‌ریزی منسجمی برای کشف استعدادها، اجرای فعالیت‌ها، برنامه‌ها و مسابقات قرآن صورت گیرد.
وی بر لزوم توجه پرستاران به سبک زندگی و شخصیت حضرت زینب(س) تاکید کرد و با بیان اینکه آن حضرت نمونه کامل و جامع یک پرستار است، خاطرنشان کرد: حضرت زینب(س) در کنار روحیه صبر و وفاداری خود یک بانو بودند و استقامت این بانوی بانوی اسلام در سختی‌ها و مصیبت‌ها از مهمترین و بارزترین ویژگی‌های آن حضرت است.
وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) در کنار روحیه وفاداری و صبر خود به امام و ولایت خود تعهد داشته است و این بارزترین ویژگی آن حضرت است، ادامه داد: تعهد، ولایت‌پذیری و حرکت در مسیر ولایت دیگر مشخصه بارز حضرت زینب(س) به عنوان پرستار اسرای کربلا است که باید الگو شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در کنار نقش حفظ سلامت و درمان جامعه، یک دانشگاه است و باید برای دانشجویان خود دوره‌های عقیدتی قرآنی و فعالیت‌های مذهبی بیشتری را برنامه‌ریزی و تدوین کند، اضافه کرد: شرایط کرونایی کشور باعث کاهش فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی شده است اما می‌توان با برنامه‌ریزی درست در سطح جامعه، مدارس و دانشگاه‌ها به آموزش قرآن و برنامه‌های قرآنی بها داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.