آیین تکریم و معارفه رییس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری

به گزارش روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص)، مراسم تکریم حجت الاسلام دکتر محمود دیانی و معارفه حجت الاسلام دکتر سیدعلی هاشمی؛ رییس موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری صبح روز پنجشنبه ۳ تیر۱۴۰۰ برگزار شد.

حجت الاسلام علی اصغر زکوی، رییس هیات موسس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به اهداف و چشم انداز این مجموعه گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در طی ده سال اخیر، این موسسه به یکی از مراکز مهم و اثرگذار استان در حوزه پژوهش های قرآنی تبدیل شده است.

وی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون کار جهادی اشاره کرد و افزود: جهادی عمل کردن به معنای کار در شرایط سخت و با امکانات حداقلی است.

حجت الاسلام زکوی با بیان این که کار جهادی به معنای از دل و جان مایه گذاشتن در امور است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم همواره در وسط میدان حاضر باشیم تا بتوانیم به رشد و پیشرفت در عرصه های مختلف دست پیدا کنیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام دکترمحمود دیانی، رییس سابق موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری با اشاره به این که حرکت ریشه دار فرهنگی و مبنایی رویکرد اصلی این موسسه است، افزود: همه فعالیت های موسسه باید در دو محور پژوهش و آموزش تخصصی خلاصه شود.

وی با بیان این که سو گیری این موسسه از ابتدا تا به امروز هیچ گاه سیاسی نبوده است، خاطرنشان کرد: پس از یک دهه فعالیت مستمر، امروز موسسه پیامبر اعظم(ص) به یک مجموعه اثربخش در حوزه آموزش و پژوهش های قرآنی تبدیل شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران بر ضرورت توجه بیشتر مسوولان به مباحث قرآنی تاکید کرد و گفت: متاسفانه حوزه قرآنی همواره در دولت ها مظلوم بوده و امیدواریم در دولت سیزدهم نگاه به مسائل قرآنی بیش از پیش تقویت شود.

حجت الاسلام دکتردیانی با اشاره به برگزاری چندین همایش ملی و استانی و نشست های تخصصی فرهنگی و قرآنی از سوی موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری طی سال های اخیر افزود: همایش ملی “مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت”، آخرین رویداد مهم علمی بود که از سوی این موسسه با موفقیت و استقبال بالای محققان، پژوهشگران و فرهیختگان استان برگزار شد.

وی به تولید ۲۳ عنوان کتاب از سوی نشر سردار شهید طوسی وابسته به موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری در دوران مدیریت ۳۲ ماهه خود خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر این دوفصلنامه علمی و ترویجی الاهیات قرآنی با تلاش ها و پیگیری های این موسسه انشالله به زودی به دوفصلنامه علمی پژوهشی ارتقا خواهد یافت.

حجت الاسلام دکتردیانی، طرح حرکت و برکت، طرح کمک مومنانه با عنوان ” احسان ماندگار” در چهار مرحله در راستای حمایت از خانواده های بی بضاعت و کم برخوردار را از جمله اقدامات فرهنگی این موسسه در کنار فعالیت های پژوهشی در طی سالهای ۹۷ تا خرداد۱۴۰۰ عنوان کرد.

حجت الاسلام هاشمی، رییس جدید موسسه فرهنگی قرآنی پیامبر اعظم(ص) ساری نیز در این نشست بر ضرورت بهره گیری از توان و ظرفیت نیروی جوان و خلاق در پیشبرد برنامه های فرهنگی و قرآنی این موسسه تاکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت های موجود در جهت تقویت فرهنگ قرآنی در جامعه استفاده کنیم.

وی با بیان این که برنامه های آموزشی و پژوهشی این موسسه با قوت ادامه خواهد یافت، افزود: با همراهی و تلاش همه دلسوزان، محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه این موسسه به یک مرکز مهم علمی و پژوهشی با رویکرد مباحث قرآنی در سطح کشور تبدیل خواهد شد.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های خالصانه حجت الاسلام دیانی در طی دو سال نیم گذشته، حجت الاسلام هاشمی به عنوان رییس جدید موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری معارفه شد.

گفتنی است؛ همچنین در حاشیه این مراسم از کتاب ها و دی وی دی مجموعه مقالات منتخب و چکیده همایش ملی مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت رونمایی شد.

 

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.