دیدار دست اندرکاران همایش ملی«مازندران شناسی و الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت» با دکتر اسدالله تیموری

دکتر تیموری، رییس دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در دیدار مسئولان کمیته های اجرایی نخستین همایش ملی «مازندران شناسی و الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت» با ابراز خرسندی از فراهم شدن بسترهای برگزاری این همایش علمی در استان، گفت: به طور حتم خروجی علمی این همایش می تواند بسترهای رشد و شکوفایی را در عرصه های مختلف استان فراهم کند.

وی در ادامه سخنان خود بر ضرورت شناسایی نخبگان و فرهیختگان علمی در حوزه های اصلی محورهای همایش تأکید کرد و افزود: باید از ظرفیت این افراد اثرگذار در نگارش مقالات علمی بیش از پیش بهره گرفته شود.

دکتر تیموری با بیان این که باید مشوق ها و جذابیت های لازم در بخش های عمومی و همگانی همایش بیشتر شود، خاطرنشان کرد: این مشوق ها موجب استقبال بیشتر علاقه مندان به ویژه محققان و پژوهشگران برای نگارش مقاله خواهد شد.

رییس دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به این که رشد و توسعه مازندران در ابعاد مختلف نیازمند انسجام میان همه عناصر اثرگذار در این حوزه است، تصریح کرد: مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین نخبگان و فرهیختگان علمی نقش محوری را در توسعه و شکوفایی استان در حوزه های مختلف ایفا خواهند کرد.

عضو شورای سیاست گذاری این همایش ملی، با بیان این که مازندران دارای متخصصان و نخبگان مهم علمی در سطح کشور است که باید از توان و ظرفیت آنها در جهت تقویت غنای این همایش بهره گرفته شود، افزود: همایش ملی «مازندران و الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت» باید به دنبال معرفی مدل و الگویی برای توسعه و پیشرفت باشد.

دکتراسدالله تیموری در ادامه سخنان خود از آمادگی کامل این دانشگاه در جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن این همایش خبر داد.

حجت الاسلام دکتر قاسمی طوسی؛معاون توسعه و پشتیبانی موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری و مشاور عالی دبیر همایش، نیز در ادامه این جلسه با اشاره به رویکرد علمی و پژوهشی مؤسسه پیامبر اعظم(ص) ساری گفت: این مؤسسه از ابتدای تاسیس تاکنون توانسته چندین همایش علمی را به صورت مستقل  ومشارکتی برگزار کند.

وی در ادامه با بیان این که متأسفانه سهم و حق مازندران در کشور بیش از آن چیزی است که امروز در آن قرار دارد، افزود: برخی ریز محورهای همایش مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایران پیشرفت، گویای بسیاری از نیازمندی های استان است که ناقص و یا کمتر به آن پرداخته شده است.

حجت الاسلام دکتر قاسمی طوسی در پایان ابراز امیدواری کرد، خروجی علمی این همایش بتواند  در چرخه تصمیم سازی استان مؤثر باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.