درباره همایش

اسلام، دین جامعی است که آموزه‌های آن همه جنبه‌های مورد نیاز در راستای تعالی انسان را در برمی‌گیرد. خانواده به عنوان یکی از محوری‌ترین نهادهای اجتماعی در جهت تأمینِ بخشی از نیاز های بشر به شمار می‌آید و آموزه‌های اسلام با محوریت قرآن و سنت معصومین(ع)، مبانی نظری و عملی و راهکارهای بدیعی را برای همه مسلمانان در تمامی حوزه‌ها از جمله نظام خانواده، ارائه کرده است.

به منظور تبیین این راهکارها،  مؤسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری با استعانت از خداوند متعال در نظر دارد با همکاری نهادهای معتبر علمی- پژوهشی و فرهنگی کشور و مشارکت برخی از سازمان‌ها، همایشی را در سطح ملی تحت عنوان «آموزه‌های اسلامی، انسان معاصر و نظام خانواده» برگزار نماید.

این کنفرانس با نظرداشت «تبیین عوامل استحکام نظام خانواده، آسیب‌های موجود، و راهکارهای برون رفت از آن‌ها با بهره‌مندی از آموزه‌های قرآن و سنت»، فضای مناسبی را برای ارائه جدیدترین دست آوردهای مرتبط با اهداف و محورهای همایش فراهم آورده و از همه محققان و صاحبان فکر و اندیشه، با افتخار دعوت می‌کند تا با ارسال آثار قلمی و حضور در همایش، در جهت گسترش و تعمیق معارف الهی و رونق بخشی به این محفل علمی مشارکت نمایند.

اهم برنامه های همایش به شرح زیر است:

  1. سخنرانی سخنران ویژه
  2. ارائه مقالات برگزیده توسط محققان
  3. اجرای پنل جهت تبادل نظر محققان
  4. تجلیل از محققان برتر قرآنی استان
  5. چاپ مقالات برتر به صورت ویژه نامه در: دو فصلنامه تخصصی مؤسسه (الاهیات قرآنی با رویکرد کلامی)

 

-429 روز تا برگزاری همایش
مهلت ارسال آثار : 20 اسفند ماه 1395 فرایند داوری مقالات : 15 اسفند ماه لغایت 29 اسفند ماه 1395 برگزاری همایش : 31 فروردین ماه 1396
اعضای هیئت علمی : مقاله اول : صد هزار تومان مقاله دوم و بیشتر : هر کدام شصت هزار تومان سایر افراد : مقاله اول : شصت هزار تومان مقاله دوم و بیشتر : هر کدام چهل هزار تومان
تلفکس : 011-33283175
مسئول کمیته پژوهش و فناوری : 09112559533 مسئول کمیته اداری و مالی : 09357878084
ایمیل : ipmsari90@gmail.com