برگزاری همایش ملی «آموزه های اسلامی، انسان معاصر و نظام خانواده»

همایش ملی آموزه های اسلامی، انسان معاصر و نظام خانواده، روز پنجشنبه 31 فروردین ماه 1396 به همت موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری، در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

 

 

در ابتدا و بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، پیام تصویری حضرت آیت الله جوادی آملی به این همایش پخش شد که ایشان، طی سخنانی حکمت آموز و ژرف به اهمیت قرآن، اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، و خانواده  پرداختند.

 

در ادامه حجت الاسلام دکتر قاسمی طوسی، رییس موسسه پیامبر اعظم (ص) ساری و رئیس همایش ضمن عرض خیر مقدم خدمت مهمانان، هدف اصلی از برگزاری این همایش را شناسایی مشکلات موجود بر سر راه سعادت خانواده‌ها و یافتن راه های برون رفت از آن‌ها برشمرد.

  

سپس دکتر مسعود روحانی از اساتید دانشگاه مازندران شعری را در وصف رسول مکرم اسلام (ص) قرائت کرده و پس از آن با خواندن خطبه ای از خطبه های امیرالمومنین علی (ع) به زبان عربی، حاضران در همایش را به وجد آورده و به فیض رسانند.

 

سخنران بعدی همایش حضرت آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان مازندران بودند که ایشان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دست اندرکاران این همایش، پرداختن به موضوع خانواده را در این زمان از اوجب واجبات دانستند و بیان داشتند که غفلت‌هایی در گذشته نسبت به این نهاد و مشکلات آن صورت گرفت که امروزه تبعات منفی آن را در جامعه مشاهده می کنیم. لذا این همایش و سایر فعالیت های اندک صورت گرفته در برابر حجم مشکلات پیش رو ناچیز بوده ولی روزنه‌ای را به سوی اصلاح این کانون مهم اجتماعی باز خواهند کرد.

 

بعد از سخنان آیت الله طبرسی و با حضور ایشان، آیین رونمایی از لوگوی انتشارات سردار شهید طوسی و اولین کتاب منتشر شده از این انتشارات با عنوان «سرشت تا بهشت» (مجموعه مقالات همایش ملی آموزه های اسلامی، انسان معاصر و نظام خانواده) توسط  فرزند سردار شهید طوسی، سرکار خانم دکتر سمیه قاسمی طوسی برگزار شد. همچنین از ماکت دو کتابِ «به رنگ عقل» به نویسندگی دکتر محمود دیانی [عضو هیات علمی دانشگاه مازندران] و «اخلاق کسب و کار» به نویسندگی دکتر علیرضا زمانیان [عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مازندران] که در آینده نزدیک توسط این انتشارات منتشر خواهند شد، رونمایی گردید.

 

برنامه بعدی این همایش آواز خوانی در وصف رسول مکرم اسلامی توسط جناب آقای رامین اعتمادزاده بود.

 

سپس آیت الله دکتر احمد عابدی به عنوان سخنران ویژه همایش به ایفاد سخن پرداختند.

 

پایان بخش برنامه نوبت صبح، ارائه یکی از مقالات ارسالی به همایش توسط دکتر محمد فاکر میبدی استاد جامعة المصطفی العالمیه در صحن اصلی بود.

 

بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و صرف ناهار، در نوبت عصر سایر محققان در سه پنل به ارائه دیدگاه های خود و دفاع از مقالات ارسالی خویش پرداختند و در نهایت  از بین آن‌ها، 12 نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

 

اهداء جوائز به مقاله های برتر و قرائت بیانیه هیئت داوران، پایان بخش همایش ملی آموزه های اسلامی، انسان معاصر و نظام خانواده در ساری بود.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر
 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا