دیدار اعضای موسسه با خانواده سردار شهید طوسی

 به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، هیات رئیسه موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری به همراه کارکنان و برخی همکاران موسسه در منزل سردار شهید محمدحسن طوسی، حضور و با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه، در ابتدا حجت الاسلام دکتر محمود دیانی، رئیس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان، به عنوان بزرگترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت یاد نمود و یاد شهدا را اشاعه دهنده ارزش‌های ایثار و پایداری در جامعه و دلجویی و دیدار با آنان را ادای دین به ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست.

 

 وی با استفاده از نظر برخی مفسران قرآن کریم در تفسیر آیات سوره قدر مبنی بر نزول سالانه اسرار قرآنی به وجود مقدس امام زمان(عج)، بر لزوم نوخوانی و بازخوانی آموزه های قرآنی به روایت اهل البیت(ع)، برای نسل های جدید تاکید کرد و فلسفه اصلی تشکیل موسسه پیامبر اعظم(ص) توسط عده ای از اساتید رشته های الاهیات دانشگاه‌های مازندران را همین امر عنوان کرد.

 

ایشان یکی دیگر از اهداف تاسیس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری را انتقال مفاهیم و فرهنگ قرآنی از جمله فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید دانست و افزود: موسسه در راستای اعتلای همان آرمانی است که شهیدان گرانقدر از جمله سردار شهید طوسی، فداکارانه به دنبال آن بودند.

 

رئیس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری در ادامه، گزارش کوتاهی از فعالیت نشر شهید طوسی ارائه کرد و افزود: نشر سردار شهید طوسی در مهر 1395 شروع به فعالیت نموده و در این مدت، 13 عنوان کتاب در حوزه مباحث قرآن و اهل بیت(ع) چاپ و تولید نموده است.

 

همچنین جدیدترین کتاب تولید شده نشر سردار شهید طوسی وابسته به موسسه پیامبر اعظم(ص)ساری، با عنوان «عروس حضرت قرآن» پیرامون انعکاس کلام الهی در شخصیت و اندیشه حضرت فاطمه زهرا(س)، توسط همسر سردار شهید طوسی،  و تنها یادگار آن شهید والامقام، سرکار خانم دکتر سمیه طوسی (مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران) و مسئولین موسسه پیامبر اعظم(ص) رونمایی شد.

 

در این مراسم معنوی، حجت الاسلام دکتر محمد اسماعیل قاسمی، برادر شهیدان طوسی و نیز جناب آقای دکتر عیسی قاسمی برادر دیگر شهیدان و مدیر کل امورفرهنگی و اجتماعی استانداری و جناب آقای دکتر عباس رمدانی داماد سردار شهید طوسی حضور داشتند. همچنین حجت الاسلام دکتر سید علی هاشمی عضو هیات موسس و از معاونان موسسه، دقایقی درباره مقام شامخ حضرت ام البنین(س) و قمربنی هاشم جناب ابوالفضل العباس(ع) ایفاد سخن نمودند و از مقام شامخ شهیدان به‌ویژه سردار شهیدمحمد حسن قاسمی طوسی تجلیل کردند.

 

 در ادامه این مراسم دختر ارجمند سردار شهید، سرکار خانم دکتر سمیه طوسی به نماینگی از خانواده شهید ضمن خوشامدگویی و تشکر از مسئولان وکارکنان موسسه و اظهار خوشحالی از روند امور موسسه و تولیدات نشر سردار شهید طوسی، به بیان خاطراتی آموزنده از پدر شهیدشان ونیز پدر ومادر شهیدان طوسی پرداختند.

 

 در این قسمت جناب آقای حاج علی کاوه از رزمندگان دفاع مقدس و همکاران سپاهی سردار شهید و نیز رییس حوزه ریاست موسسه در سخنانی کوتاه از رشادت ها و سجایای اخلاقی آن سردار بزرگ به عنوان یکی از علاقمندان و یادآوران شخصیت شگرف حضرت عباس(ع) یاد کرد.

 

در پایان این برنامه جهت تکریم و تجلیل از مقام ارجمند خانواده شهیدان طوسی، تندیس یادبودی از سوی موسسه پیامبر اعظم(ص) به همسر مکرمه سردار شهید طوسی اهدا شد.

 

 

گزارش تصویری :

 

برای دیدن تصاویر در اندازه اصلی روی آن ها کلیک کنید.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر
 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا