حضور دکتر یوسفی در موسسه

به گزارش روابط عمومی موسسه، دکتر کوروش یوسفی (رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری) روز پنجشنبه 12 مهر 97 در موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری حاضر شدند.

 

در ابتدای این دیدار، ایشان با اشاره به پتانسیل قوی علمی و پژوهشی موسسه، بیان داشتند: شهر ساری و بلکه استان مازندران به پژوهش های نو در حوزه‌های مختلف قرآنی نیازمند است و همه متولیان فرهنگی و اجرایی باید از این نوع موسسات حمایت نمایند.

 

عضو شورای شهر ساری، اتصال جوانان و خانواده‌ها به قرآن را موجب تربیت دینی و اخلاقی، پیشرفت و ساخت آینده آنان دانست و افزود: اگر بتوانیم در عرصه آموزش قرآن به درستی ورود پیدا کنیم از طرف خانواده‌ها استقبال خوبی صورت می‌گیرد.

 

 

وی با اشاره به اهمیت جذب حداکثری جوانان و دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و بالاخص قرآنی گفت: در زمینه آموزش و ترویج قرآن در چند دهه اخیر برای بزرگسالان  و نخبگان، برنامه و فعالیت شایسته‌ و جامعی، ارائه نشده است. معتقدم در هر زمینه‌ای کار آموزشی باید پایه و اساس قرار بگیرد لذا اگر در حوزه قرآنی، برنامه آموزشی مناسبی تدارک دیده باشیم فضا برای حوزه‌های دیگر از جمله فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی نیز فراهم می‌شود و در پی آن جذب حداکثری جوانان نیز اتفاق می‌افتد.

 

دکتر یوسفی با اشاره به اهمیت خلاقیت در برنامه‌های قرآنی تصریح کرد: منابع انسانی که بتوانند در زمینه قرآنی، برنامه و طرحی خلاقانه داشته باشند، بسیار کم هستند. در واقع در زمینه برنامه‌ریزی برای تربیت جوانان خلاق در حوزه‌های قرآنی ضعیف عمل کرده‌ایم و معتقدم در رابطه با نوآوری در حوزه قرآنی با یک فقر ایده مواجه هستیم. البته امیدوارم با کارهای بنیادی و زیر بنایی که شروع کرده‌ایم بتوانیم هرچه زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

 

در ادامه این دیدار دکتر قاسمی طوسی، رئیس موسسه با اشاره به فعالیت های موسسه در این 7 سال، به معرفی برنامه ها و اهداف موسسه پرداخت.

 

وی با اشاره به مساله مهم فرهنگ در کشور افزود: مساله فرهنگ مهمتر از مسائل عمرانی و... است و متولیان فرهنگی باید به هوش باشند چرا که در دوره انتقال فرهنگ و مفاهیم فرهنگی به نسلی نو هستیم و اگر غفلتی صورت پذیرد خساراتی جبران ناپذیر به همراه خواهد داشت.

 

ایشان خاطر نشان کردند: موسسه ظرفیت های علمی و فرهنگی بسیار خوبی دارد که هم برای شهر ساری و هم برای استان مازندران اعتبار است ولی چون به خوبی دیده نمی شویم نتوانستیم تمام ظرفیت های علمی و فرهنگی موسسه را بروز دهیم.

 

در پایان دکتر یوسفی ابراز امیدواری کرد که بتوان با تعاملات دو جانبه و در جهت افزایش فرهنگ قرآنی در شهر ساری، توافقات مثبتی بین موسسه و شهرداری ساری صورت پذیرد.

اضافه کردن نظر
 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا