دوفصلنامه الاهیات قرآنی

سایت دوفصلنامه علمی- ترویجی الاهیات قرآنی

در محضر ائــمه

" امام علی علیه السلام از منظر پیامبر اسلام "

رسول اکرم صلی الله علیه و آله:                          سوگند به آن خدایی که جان من در دست قدرت اوست، اگر نبود این که گروهی از امت من تورا مثل  انصاری که عیسی را به خدایی اشتباه گرفتند ، غلو کنند در مورد فضایل و مناقب تو ، مطالبی می گفتم که تمام مسلمانان خاک زیر پای تورا توتیای چشم خود می کردند .                                                                 مسند احمد حنبل به نقل شرح ابن ابی الحدید، ج 9، ص 168

تصویر مناسبتی

وفات حضرت زینب(س) تسلیت باد

عالَم، انگشت به دهان از صبر زینبی

IMAGE

جمعه, 02 فروردين 1398 چه كسی می تواند مقام صبر زینب کبری سلام الله علیها را درك كند ؟؟!!

ترجمه و شرح دعای هنگام تحویل سال نو

IMAGE

چهارشنبه, 29 اسفند 1397 یکی از کانون‌های انقلاب انسانی، انقلاب در قلب است و یکی از عوامل دگرگون ساز قلب، خداوند متعال است، او می تواند عشق را تبدیل به نفرت و نفرت را تبدیل به عشق کند.

پدر؛ محکم‌ترین واژه زندگی

IMAGE

چهارشنبه, 29 اسفند 1397 داشتن یک تکیه‌گاه مهم در زندگی هر فردی که در ناملایمات و سختی‌ها مایه آرامش او شود ضرورتی انکارناپذیر است و چه خوب که آن تکیه‌گاه محکم و مطمئن، پدر باشد؛ همان که محکم‌ترین واژه زندگی‌ست.

امیر آسمانی، شاهراه شهر دانایی

IMAGE

سه شنبه, 28 اسفند 1397 در میان القاب متعددی که برای هر یک از معصومین علیهم السلام ذکر شده است «امیر المومنین» از القاب خاص حضرت علی(علیه السلام) است؛‌ به گونه ای که در روایات وارده از سوی معصومین (علیهم السلام) انتساب این لقب نه تنها به غیر معصوم بلکه به معصومین(علیه...

توصیه‌هایی برای استفاده بیشتر از اعتکاف

IMAGE

سه شنبه, 28 اسفند 1397 انسان معتکف از چند جهت به خدا نزدیک است؛ رزوه و نمازش مایه قرب اوست، چون آن را قربة الی الله انجام داده، حضورش در مسجد، مایه تقرب اوست چون در خانه کسی است که بندگان روزه‌دار و صالح خود را ناامید برنمی‌گرداند.

درس حدیث شناسی به سبک امام جواد علیه السّلام

IMAGE

یکشنبه, 26 اسفند 1397  بر اساس نقلی تاریخی، جلسه ای با حضور جوادالأئمّه علیه السّلام، مأمون عبّاسی، یحیی بن أکثم قاضی القضاة حکومت و تعداد زیادی از مردم تشکیل شد. در این مجلس، نظر امام جواد علیه السّلام را دربارۀ چند روایت می پرسند.

اولین جلسه جهت راه اندازی واحد خواهران موسسه

IMAGE

چهارشنبه, 22 اسفند 1397 با حضور رییس موسسه و برخی از خواهران فعال در حوزه قرآنی، اولین جلسه جهت راه اندازی واحد خواهران موسسه برگزار شد.

به دنبال امام هادی علیه السلام در جستجوی حقیقت

IMAGE

یکشنبه, 19 اسفند 1397 اگر ما در زمان حضرت هادی علیه السلام بودیم آیا به دنبال حقیقت می گشتیم و امام معصوم را پیدا می کردیم یا مانند جمعیت عظیم مردم آن دوران زندگی خود را ادامه می دادیم؟

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا