در محضر ائــمه

سخن زیبای امام علی(ع) درباره بعثت پیامبر(ص)

امام على عليه ‏السلام :أرسَلَهُ عَلى حِينِ فَترَةٍ مِنَ الرُّسُلِ و طُولِ هَجعَةٍ مِنَ الاُمَمِ و اعتِزامٍ مِنَ الفِتَنِ وَانتِشارٍ مِنَ الاُمُورِ و تَلَظٍّ مِنَ الحُرُوبِ و الدُّنيا كاسِفَةُ النُّورِ ، ظاهِرَةُ الغُرورِ عَلى حِينِ اصفِرارٍ مِن وَرَقِها و إياسٍ مِن ثَمَرِها***خداوند او را در زمانى فرستاد كه روزگارى بود پيامبرى برانگيخته نشده بود ، و مردم در خوابى طولانى به سر مى ‏بردند.و فتنه‏ ها بالا گرفته و كارها پريشان شده بود، و آتش جنگ‏ ها شعله مى‏ كشيد، و دنيا بى فروغ و پر از مكر و فريب گشته، برگ ‏هاى درخت زندگى به زردى گراييده و از به بار نشستن آن قطع اميد شده بود. ***«نهج البلاغه، خطبه 89»

تصویر مناسبتی

عید سعید مبعث مبارک باد

امام کاظم علیه السلام و هدایت در سایه ی خفقان

IMAGE

یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 اوج قدرت تاکتیکی و شکل مبارزه با کفر و طاغوت را می توان در زندگی موسی بن جعفر علیهماالسلام مشاهده کرد.

چگونه از زندگی راضی شویم؟

IMAGE

چهارشنبه, 30 فروردين 1396 روایات بسیاری بر تحریص و تشویق بر یاد مرگ نقل شده است از جمله عبارت : "  أکثروا ذکر الموت" مرگ را فراوان یاد کنید.

برطرف شدن هر غم و اندوهی با ذکر یونسیّه

IMAGE

شنبه, 26 فروردين 1396 قرآن می فرماید که اگر انسان غمگینی به ذکر یونسی سرگرم باشد، قبل از اینکه از ما چیزی بخواهد ما غمش را برطرف می ‌کنیم و آنها هم که اهل راه هستند این ذکر یونسی را مجرَّب می‌ دانند.

پدر؛ محکم‌ترین واژه زندگی

IMAGE

سه شنبه, 22 فروردين 1396 داشتن یک تکیه‌گاه مهم در زندگی هر فردی که در ناملایمات و سختی‌ها مایه آرامش او شود ضرورتی انکارناپذیر است و چه خوب که آن تکیه‌گاه محکم و مطمئن، پدر باشد؛ همان که محکم‌ترین واژه زندگی‌ست.

امام علی علیه السلام و محیط زیست!!

IMAGE

یکشنبه, 20 فروردين 1396 توجه و اهتمام به محیط زیست در منطق امام علی(علیه السلام) از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است، که در ابتدای خلافت ارزشمند و با برکت خود خطاب به مسلمانان این چنین بیان می دارد: «از خدا نسبت به بندگان و شهرهایش پروا كنید، زیرا داراى مسئولیت هستید حتى...

درس حدیث شناسی به سبک امام جواد علیه السّلام

IMAGE

شنبه, 19 فروردين 1396  بر اساس نقلی تاریخی، جلسه ای با حضور جوادالأئمّه علیه السّلام، مأمون عبّاسی، یحیی بن أکثم قاضی القضاة حکومت و تعداد زیادی از مردم تشکیل شد. در این مجلس، نظر امام جواد علیه السّلام را دربارۀ چند روایت می پرسند.

توحید صفاتی در کلام امیرالمومنین علیه السلام!

IMAGE

چهارشنبه, 16 فروردين 1396 توحید به معنای یکتا دانستن خدا است. یکی از اقسام توحید، توحید صفاتی است. جز شیعه هیچ یک از فرق اسلامی نتوانستند توحید صفاتی را بفهمند آن هم به برکت فرمایشات امیرالمومنین(علیه السلام) در خطبه اول نهج البلاغه می باشد که در رابطه با توحید است .

دعاهایی شبیه دعای یا من ارجوهِ ماه رجب!

IMAGE

دوشنبه, 14 فروردين 1396 یکی از دعاهایی که در ماه رجب در تعقیب نمازها سفارش به خواندن شده، دعای یا من ارجوه ... است. در این مقاله این دعا از جهت راوی و ادعیه مشابه مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا