در محضر ائــمه

عبادت کنندگان از دیدگاه امام صادق (ع)

العباد ثلاثة: قوم عبدوا الله عز و جل خوفا فتلك عبادة العبيد و قوم عبدوا الله تبارك و تعالي طلب الثواب، فتلك عبادة الأجراء و قوم عبدوا الله عز و جل حبا له فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة.                                           امام جعفر صادق (ع): عبادت كنندگان سه دسته اند: گروهي خداي متعال را از ترس عبادت كنند و اين عبادت بردگان است، گروهي خداي متعال را به طمع ثواب عبادت كنند و اين عبادت مزدوران است. دسته اي خداي متعال را براي دوستيش عبادت كنند و اين عبادت آزادگان و بهترين عبادت است.                                              اصول كافي ، ج 3 ، ص 131  

تصویر مناسبتی

میلاد باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

پاسخ به شبهه ای در باب شفاعت

IMAGE

شنبه, 25 شهریور 1396 بنا بر مبانی قرآن، نجات اخروی فقط در سایه سعی دنیوی انسان فراهم می شود. با این وجود،آیا دیگر جایی برای شفاعت شفیعان باقی می‌ماند؟

سه نوع برخورد از خشم در داستان حضرت موسی(ع)

IMAGE

پنج شنبه, 23 شهریور 1396 آنچه که انسان را از حیوان در وجوهات مشترک متمایز  می کند، وجود قوه مدیریتی آنها به واسطه ی عقل و شعور است. بنابراین تا زمانی که انسان در مقابل غرایز مشترک خود با حیوان، حد و مرز عقلانی قرار نداده باشد، با یک حیوان برابر است و مطابق آیه شریفه قرآن،...

جلوه‌ای از شخصیت بی‌نظیر امام موسی کاظم(ع)

IMAGE

دوشنبه, 20 شهریور 1396 امام کاظم علیه السلام در زمان خود به علم و تقوا و زهد و دیانت و عبادت، شهرت داشت تا جایی که این ابن ابی الحدید معتزلی درباره ایشان می‌نویسد: فقاهت، دیانت، عبادت، بردباری و شکیبایی همه در آن حضرت جمع بود.

امام کاظم علیه السلام و درس عاقلانه به شاگردی عاقل

IMAGE

دوشنبه, 20 شهریور 1396 یکی از جوانب شخصیتی امام موسی کاظم علیه السلام که تا حدودی مورد غفلت قرار گرفته است، شاگردپروری و تربیت دانشمندان اسلامی توسط ایشان است.

متن سخنرانی شهید مطهری در حسینیه ارشاد پیرامون «حدیث غدیر»+تصاویر

IMAGE

یکشنبه, 19 شهریور 1396 استاد شهید مرتضی مطهری در دوم مهرماه 1348 در حسینیه ارشاد ضمن سخنرانی پیرامون آزادی معنوی به بیان حدیث «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» پرداخت و کلمه «مولی» را تفسیر کرد.

۱۴ روایت از ۱۴ معصوم درباره عید غدیرخم

IMAGE

شنبه, 18 شهریور 1396 عید غدیر خم یکی از اعیاد بزرگ و باشکوه مسلمانان است. روزی که در آن دین کامل شد و پیامبر اکرم صلوات‌الله‌علیه در جمع کم‌نظیری از مسلمانان، علی علیه‌السلام را ولی پس از خود معرفی کردند.

اشعاری به مناسبت عید غدیر

IMAGE

شنبه, 18 شهریور 1396  زیباتـرین کلام خـداوند  : علامرضا سازگار    صحنه‌ی هم‌عهدی   : محمود ژولیده  

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا