بخش های ویژه

 

 

در محضر ائــمه

عبادت کنندگان از دیدگاه امام صادق (ع)

العباد ثلاثة: قوم عبدوا الله عز و جل خوفا فتلك عبادة العبيد و قوم عبدوا الله تبارك و تعالي طلب الثواب، فتلك عبادة الأجراء و قوم عبدوا الله عز و جل حبا له فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة.                                           امام جعفر صادق (ع): عبادت كنندگان سه دسته اند: گروهي خداي متعال را از ترس عبادت كنند و اين عبادت بردگان است، گروهي خداي متعال را به طمع ثواب عبادت كنند و اين عبادت مزدوران است. دسته اي خداي متعال را براي دوستيش عبادت كنند و اين عبادت آزادگان و بهترين عبادت است.                                                            اصول كافي ، ج 3 ، ص 131  

تصویر مناسبتی

میلاد امام رئوف، عالم آل محمد، السلطان اباالحسن امام رضا (ع) مبارک باد

سه نوع برخورد از خشم در داستان حضرت موسی(ع)

IMAGE

چهارشنبه, 03 شهریور 1395         آنچه که انسان را از حیوان در وجوهات مشترک متمایز  می کند، وجود قوه مدیریتی آنها به واسطه ی عقل و شعور است. بنابراین تا زمانی که انسان در مقابل غرایز مشترک خود با حیوان، حد و مرز عقلانی قرار نداده باشد، با یک حیوان برابر است و مطابق آیه شریفه...

دلت باید پاک باشه!!

IMAGE

سه شنبه, 02 شهریور 1395 لابد دیده اید آدم هایی که راست راست راه می روند و دامنشان را به انواع پلیدی ها و پلشتی ها می آلایند و بعد که اعتراض می کنی، شاکی می شوند که چرا من را از روی ظاهرم قضاوت می کنید؟ معیار، قلب آدم هاست. خدا خودش می داند که من چقدر باورش دارم. ظاهر که مهم...

سخنی در باب آیت الله جوادی در مورد مدال بانوی المپیک!

IMAGE

یکشنبه, 31 مرداد 1395 پس از کسب مدال تاریخی بانوی قهرمان «کیمیا علیزاده »، ناگهان یک عکس نوشته ای در فضای مجازی منتشرشد که جمله ای ناقص از یک سخنرانی دو ساعته ی دو سال پیش {آذر ماه 93 }آیت الله جوادی آملی درباره تفسیر «کمال جایگاه زن» بود.

پاسخ به شبهه ای در باب شفاعت

IMAGE

سه شنبه, 26 مرداد 1395       بنا بر مبانی قرآن، نجات اخروی فقط در سایه سعی دنیوی انسان فراهم می شود. با این وجود،آیا دیگر جایی برای شفاعت شفیعان باقی می‌ماند؟

پیشوای هشتم در خط مقدم دفاع از دین

IMAGE

یکشنبه, 24 مرداد 1395     میلاد با سعادت ثامن الائمه حضرت علی بن موسی الرضا علیهماالسلام فرصتی است که بار دیگر در فرمایشات و سیره آن امام همام بحث و گفتگو نمائیم و از انوار وجود آن بزرگوار هدایت بجوئیم.

خواندنی هایی از حرم امام رضا (علیه اسلام)

IMAGE

جمعه, 22 مرداد 1395 مشهد غرق در نور و گل و شادی. کمتر از چند ساعت دیگر، حرم مطهر هشتمین پیشوای شیعیان پذیرای بیش از 3 میلیون زائر است که در سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) خود را به شهر مشهد می رسانند تا ساعتی را در حرم مطهر آن حضرت خلوت کنند و آرام بگیرند.

۱۰توصیه آیت‌الله بهجت برای زیارت امام رضا(ع)

IMAGE

پنج شنبه, 21 مرداد 1395 آیت‌الله العظمی بهجت می‌فرمود : لازم نیست حوائج خود را در محضر امام بشمرید . حضرت می‌دانند ، مبالغه در دعاها نکنید ! زیارت قلبی باشد .

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا