بخش های ویژه

 

 

در محضر ائــمه

" امام علی علیه السلام از منظر پیامبر اسلام "

رسول اکرم صلی الله علیه و آله: سوگند به آن خدایی که جان من در دست قدرت اوست، اگر نبود این که گروهی از امت من تورا مثل  انصاری که عیسی را به خدایی اشتباه گرفتند ، غلو کنند در مورد فضایل و مناقب تو ، مطالبی می گفتم که تمام مسلمانان خاک زیر پای تورا توتیای چشم خود می کردند . - مسند احمد حنبل به نقل شرح ابن ابی الحدید، ج 9، ص 168

تصویر مناسبتی

وفات جانسوز حضرت زینب (س) تسلیت باد

عالَم، انگشت به دهان از صبر زینبی

IMAGE

شنبه, 04 ارديبهشت 1395 چه كسی می تواند مقام صبر زینب کبری سلام الله علیها را درك كند ؟؟!!  

توصیه‌هایی برای استفاده بیشتر از اعتکاف

IMAGE

چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395         انسان معتکف از چند جهت به خدا نزدیک است؛ رزوه و نمازش مایه قرب اوست، چون آن را قربة الی الله انجام داده، حضورش در مسجد، مایه تقرب اوست چون در خانه کسی است که بندگان روزه‌دار و صالح خود را ناامید برنمی‌گرداند.

درس حدیث شناسی به سبک امام جواد علیه السّلام

IMAGE

دوشنبه, 30 فروردين 1395  بر اساس نقلی تاریخی، جلسه ای با حضور جوادالأئمّه علیه السّلام، مأمون عبّاسی، یحیی بن أکثم قاضی القضاة حکومت و تعداد زیادی از مردم تشکیل شد. در این مجلس، نظر امام جواد علیه السّلام را دربارۀ چند روایت می پرسند.

دعاهایی شبیه دعای یا من ارجوهِ ماه رجب!

IMAGE

چهارشنبه, 25 فروردين 1395         یکی از دعاهایی که در ماه رجب در تعقیب نمازها سفارش به خواندن شده، دعای یا من ارجوه ... است. در این مقاله این دعا از جهت راوی و ادعیه مشابه مورد بررسی قرار می گیرد.

به دنبال امام هادی علیه السلام در جستجوی حقیقت

IMAGE

یکشنبه, 22 فروردين 1395         اگر ما در زمان حضرت هادی علیه السلام بودیم آیا به دنبال حقیقت می گشتیم و امام معصوم را پیدا می کردیم یا مانند جمعیت عظیم مردم آن دوران زندگی خود را ادامه می دادیم؟

زندگینامه حضرت امام محمد باقر ( ع )

IMAGE

جمعه, 20 فروردين 1395   نام مبارک امام پنجم محمد بود. لقب آن حضرت، باقر يا باقرالعلوم است، بدين جهت که: دريای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت.

اعمال ماه مبارك رجب

IMAGE

جمعه, 20 فروردين 1395 از حضرت رسول (صلى الله علیه و آله) روایت شده كه: ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضیلت به آن نمى‏رسد و جنگیدن با كافران در این ماه حرام است و رجب ماه خدا است.  

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا