10 روز 10 نوشتار

در محضر ائــمه

عبادت کنندگان از دیدگاه امام صادق (ع)

العباد ثلاثة: قوم عبدوا الله عز و جل خوفا فتلك عبادة العبيد و قوم عبدوا الله تبارك و تعالي طلب الثواب، فتلك عبادة الأجراء و قوم عبدوا الله عز و جل حبا له فتلك عبادة الأحرار و هي أفضل العبادة.                                           امام جعفر صادق (ع): عبادت كنندگان سه دسته اند: گروهي خداي متعال را از ترس عبادت كنند و اين عبادت بردگان است، گروهي خداي متعال را به طمع ثواب عبادت كنند و اين عبادت مزدوران است. دسته اي خداي متعال را براي دوستيش عبادت كنند و اين عبادت آزادگان و بهترين عبادت است.                                              اصول كافي ، ج 3 ، ص 131  

تصویر مناسبتی

دهه کرامت مبارک باد

فاطمه معصومه علیه االسلام، نگین حرم امن قم

IMAGE

یکشنبه, 01 مرداد 1396 حرم حضرت معصومه علیهاالسلام در قم از دیرباز محل پناه شیعیان بوده است. با اینکه در زبان دین، منظور از حرم معمولاً یکی از دو حرم شریف در مکه و مدینه است، اما ما این کلمه را برای زمین های متبرکی که حول قبور امامان قرار دارند نیز به کار می‌بریم.

سیره سیاسی امام صادق علیه السلام

IMAGE

سه شنبه, 27 تیر 1396 شاید این شبهه در اذهان خطور کند که امام صادق علیه السلام با سیاست میانه خوبی نداشتند و از دخالت در امور حکومتی دوری می کردند.و لذا با وجود زمینه های آن و درخواست سیاستمداران بزرگ از ایشان نه خود اقدام به تشکیل حکومت کردند و نه از قیامهای در حال شکل...

سیره اخلاقی امام جعفر صادق صلوات الله علیه

IMAGE

یکشنبه, 25 تیر 1396 اخلاق که یکی از بهترین اصول زندگی فردی و اجتماعی محسوب می شود امروز بیش از هر زمان بشر نیازمند آن است در واقع بسیاری از مشکلات پیش روی انسان ناشی از فقدان اخلاق فردی و اجتماعی افراد جامعه بشری است.

سفارشی ارزنده از امام صادق علیه السلام

IMAGE

شنبه, 24 تیر 1396 یکی از زیباترین آموزه‌های فرهنگ اسلامی توجه به امانت داری و حفظ اموال و دارایی‌های دیگران است که در اختیار افراد قرار داده شده است.

زمان پرداخت زكات فطره چه موقع است؟

IMAGE

یکشنبه, 04 تیر 1396 در این مقاله در مورد برخی احکام عید سعید فطر مطالبی را تقدیم شما عزیزان می کنیم:

اعمال شب و روز عید فطر

IMAGE

یکشنبه, 04 تیر 1396 از جمله لیالى شریفه شب عید فطر می باشد و در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده و روایت‏ شده است كه آن شب كمتر از شب قدر نیست.

 

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه قرآن و عترت پیامبر اعظم (ص) - ساری می باشد.
طراحی و اجرا : گروه نرم افزاری یکان پرداز آسیا