دیدار ارکان همایش ملی«مازندران شناسی و الگوی اسلامی پیشرفت»،با رییس دانشگاه مازندران

به گزارش روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص)، صبح روز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹، دبیر، دبیر علمی و برخی ارکان همایش ملی «مازندران شناسی و الگوی اسلامی پیشرفت»، با دکتر نوذری؛ رییس دانشگاه مازندران و عضو شورای سیاست گذاری همایش دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام دکتر محمود دیانی، رییس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری و دبیر همایش، ضمن گزارشی از روند اجرایی همایش به پیشینه و دیرینه تشیع در مازندران اشاره کرد و  افزود: ضروری است دانشگاه مازندران به عنوان بزرگترین مرکز علمی مازندران به این بخش مهم بپردازند.

دبیر همایش ملی« مازندران شناسی و الگوی اسلامی پیشرفت»، با بیان این که تاکنون به نحو جامع از این منظر به مازندران پرداخته نشده است، خاطرنشان کرد: هدف ما در این همایش تبیین جایگاه تمدنی مازندران و گشودن چشم اندازی راه گشا بر مبنای الگوی اسلامی پیشرفت است.

حجت الاسلام دیانی با اشاره به این که در این همایش ملی از ظرفیت های علمی ۷۰ عضو هیئت علمی دانشگاه ها و حوزه های علمیه بهره مند هستیم که بیش از ۳۰ عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران و سایر مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی کشور بهره گرفتیم، بیان داشت: تلاش خواهیم کرد یک رویداد مهم علمی فاخر در شأن دیار علویان را با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی برگزار کنیم.

در ادامه این نشست، دکترکوروش نوذری؛ رییس دانشگاه مازندران و عضو شورای سیاست گذاری همایش، ضمن حمایت کامل دانشگاه مازندران از این رویداد علمی و فرهنگی ملی در مازندران، از این همایش به عنوان، محفلی برای بیان فرهنگ و هنرهای اسلامی-ایرانی اشاره کرد.

عضو شورای سیاست گذاری همایش، در ادامه خاطرنشان کرد: بازخورد و نتیجه این رویداد بزرگ، می تواند میراث تاریخی مازندران و عیار آن منطقه را معرفی و زمینه توسعه گردشگری را فراهم کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *