دیدار هیات رئیسه،کارکنان و همیاران علمی و اجرایی موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری با نماینده ولی فقیه در مازندران

 

به گزارش روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری هیات رئیسه، کارکنان و همیاران علمی و اجرایی موسسه روز دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹ با حضرت آیت الله لائینی( نماینده محترم ولی فقیه در مازندران) دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام دکتر محمود دیانی، رئیس موسسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و همچنین حضرت آیت الله طبرسی(ره) گزارشی از فعالیت های موسسه ارائه دادند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن خیر مقدم به حضار، قرآن، اهل بیت(ع) و عترت را یادگاران پیامبر گرامی اسلام دانست و گفت: وظیفه داریم این دو یادگار را بیشتر به مردم معرفی کنیم تا پیوند معنوی میان مردم و این یادگارهای ارزشمند برقرار شود.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که ما باید مسیر حرکت و موضع خود را از قرآن بگیریم، گفت: فکر، کارکرد و رویکرد ما باید منطبق با مفاهیم قرآنی باشد و به همین دلیل باید ابتدا خودمان را با قرآن تطبیق دهیم و بر همین مبنا حرکت کنیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین لائینی بر ضرورت پرهیز از دسته بندی‌های جناحی در کار‌ها تأکید کرد و افزود: قطب تنها برای ما ولایت و مردم هستند و موضع ما در این دو بخش است.

 

امام جمعه ساری در ادامه سخنان خود به پنج تجربه در خصوص حاکمیت، ولی معصوم و اطاعت از ولی فقیه اشاره کرد و با بیان این که در گام نخست تجربه حاکمیت، ولی معصوم و تجربه اطاعت حاکمیتی از ولی معصوم را داشتیم، گفت: اطاعت از نائب خاص معصوم به عنوان اطاعت حاکمیتی نیز دومین تجربه ما بوده است.

 

وی، اطاعت از نائب خاص امام و اطاعت غیر حاکمیتی را سومین تجربه به دست آمده در این خصوص عنوان کرد و افزود: در چهارمین تجربه نیز اطاعت و تبعیت از نائب عام امام  را در حد غیر حاکمیتی داشتیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین لائینی در ادامه سخنان خود گفت: این که از یک نائب عام اطاعت حاکمیتی و نائب عام تأسیس و تشکیل حکومت و نظام سیاسی دهد این نخستین تجربه ما بوده و پیش از این که مردم اطاعت حاکمیتی، ولایی و حکومتی در مقابل یک نائب عام امام معصوم داشته و تأسیس حکومت کنند سابقه نداشت.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که تا پیش از امام خمینی(ره) این باورها در میان فقها وجود نداشت، خاطرنشان کرد: در دوران حاضر تاریخ به مرجعی رسید که هر سه باور را قبول داشت یعنی هم باور به ولایت داشتن فقیه و نائب عام در عصر غیبت و هم باور فردی و هم باور مردم و این سه باور در کنار هم قرار گرفت و معجزه انقلاب را به وجود آورد.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که همه ما در برابر این نظام مسؤول هستیم، تأکید کرد: امروز حفظ نظام اسلامی اوجب واجبات است.

 

حجت الاسلام والمسلمین لائینی با بیان این که بزرگترین خیانت‌ها خیانتی است که آبروی این نظام برده شود، ادامه داد: امروز حفظ خوشبینی مردم از نظام، بالا بردن رضایت مردم، تقویت و فدا شدن برای نظام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

نمایند ولی فقیه در مازندران در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که دشمن قطعاً بیکار نخواهد نشست و شبانه روزی برای ضربه زدن و بد نام کردن نظام تلاش می‌کند، ادامه داد: امروز باید وظیفه خود را بشناسیم و عمل کنیم.به گزارش روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری، اعضای هیات موسس، رئیسه، کارکنان و برخی همیاران علمی و اجرایی موسسه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران با آیت‌الله لائینی دیدار کردند.

وی افزود: قرآن کتاب هدایت است برای انسان‌هایی که اهل پاکی و طهارت هستند و پیامبر (ص) نیز دو سرمایه گران‌بها برای همه به‌جا گذاشته است که این دوعنصر در کنار هم برای هدایت بشراست.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکیدکرد: عاملان پیروان قرآن پیروزمندان عرصه رقابت های بین المللی هستند و حرکت های قرآنی باید شتاب بیشتری پیدا کند.

 

امام جمعه ساری با اظهار اینکه جریان‌های انقلابی در مسیر قرآن باید شناسایی شوند، گفت: جریان‌های قرآنی که پای علم نظام و ولایت هستند باید شناسایی و تقویت شوند.

     

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *