پاسخ رئیس موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری به پیام جناب آقای دکتر علی کریمی(استاد دانشگاه مازندران)

 

در پی پیام مسئولیت برانگیز جناب آقای دکتر علی کریمی(استاد دانشگاه مازندران) رئیس محترم موسسه در پیامی، ضمن تشکر از دغدغه مندی و مسئولیت پذیری دینی ایشان، بر ضرورت تشکیل و اهداف موسسه بر مدار پژوهش تاکید کردند.

متن پیام جناب حجت الاسلام دکتر دیانی، بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

استاد ارجمند، دین باور،فرهیخته و اخلاق مدار جناب دکتر کریمی مله

سلام علیکم،

پیام دغدغه آمیز و برخاسته از روشن بینی حضرتعالی را دریافت کردم و شاید این بهترین هدیه ای می توانست باشد که در روز میلاد حضرت ابوالفضل العباس( ع) دریافت نمایم.

بی هیچ ادعایی،ضرورتی که از آن یاد کردید،از روزهای تشکیل موسسه پیامبر اعظم ص ساری مدنظر دوستان -مشترک  وغیرمشترک ما- در هیات موسس ومشوقان این کار بوده است و پس از تشکیل هم تلاش شد تا به طرق مختلف در برنامه های ما دیده شود که برگزاری جلسات “به سوی گفتمان قرانی” و تولید و نشر کتب و مجلات مختلف و برگزاری همایش های کاملا خساب شده و علمی از این قبیل بود وهست و البته من هم  مثل شما فکر می کنم  که در شرایط پساکرونایی این ضرورت تشدید می شود و ابزارهای پاسخ گویی به ان، تحول می یابد همین طور که جمعی دیگر از تحصیل کردگان و اندیشه گران به جمع مخاطبان چنین مطالعات و مراکزی می پیوندند و شادمانی اینجانب از پیام  اندیشمندی چون جنابعالی درست به همین دلیل است.

از صمیم قلب می توانم بگویم که همواره جای خالی بزرگانی مانند شما را در جمع دوستان باهمت و استادان و جوانان خوش فکر موسسه خالی می دیدم. امیدوارم به زودی بتوانیم از فکر عالی شما در اعلاء کلمه”الله” و نشر آموزه های خردپذیر نبوی و ولوی با زبان آشنای انسان امروز، بهره مند شویم.

باکمال مسرت به اطلاع آنجناب می رسانم که رییس محترم دانشگاه مازندران جناب اقای دکتر نودری هم در واکنش خیر و مثبت به پیام نوروزی این کمترین به عنوان خادم فعلی موسسه،آمادگی وعلاقمندی “دانشگاه بزرگ مازندران” را برای ارتقاء سطح همکاری با موسسه اعلام فرمودند و این همه ، مسئولیت اینجانب و همکارانم را بیشتر می کند.

(پیام اینجانب و مرقوم شریف ایشان را پیوست کرده ام.)

گرچه به حکم ایمان و مدد برهان، بر این باورم که دین مبین خداوند علیرغم بدخواهی مکذبان و..محفوظ خواهدماند( انانحن نرلناالدکر وانا له لحافطون)،اما همه ما باید همت کنیم که در این فرایند حتمی و مرضی خدای بزرگ،افتخار نقش آفرینی داشته باشیم ان شاءالله!

در پایان صمن تشکر مجدد از راهنمایی و روشن گری شما، در باره اوصاف فاخری که برای این حقیر آورده اید اگرچه به عدم وجود آن موارد در خودم ادعان دارم اما به زبان زیبای قران کریم عرض می کنم؛ واما بنعمه ربک فحدث.

با تجدید احترام،

ارادتمند؛

محمود دیانی

رییس موسسه پیامبر اعظم ص ساری( پژوهشی،آموزشی و فرهنگی)

دهم فروردین نود ونه مصادف با میلاد فرخنده حصرت ابوالفصل العباس (ع)

 

 

✔️به ما بپیوندید….

🌐 http://ipmsari.ir

🆔 @ipmsarii

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *