دیدار مدیران موسسه پیامبر اعظم(ص) با روسای ادارات فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری

به گزارش روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص)، روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۹۸ مدیران سه گانه موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری با روسای ادارات «فرهنگی، هنری و گردشگری» و « اجتماعی و مشارکت های مردمی» سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار سید مجید افضلی( رئیس اداره فرهنگی، هنری و گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری) با بیان اینکه اولین و مهم‌ترین اصل از اصول شهروندی در جامعه مترقی و متعالی دارا بودن اخلاق قرآنی و منطبق با سیره ائمه اطهار (ع) است تصریح کرد: شهروند نمونه شهروندی است که پیروی از تعالیم وآموزه های قرآنی را به عنوان محور در انجام تمام کارهای خود بکار گیرد.

افضلی، مشارکت و همکاری در برگزاری برنامه های مناسبتی از جمله ایام فاطمیه، اعتکاف و ماه رمضان، جشنواره و مسابقات قرآنی در بین مردم را از مهمترین زمینه های همکاری بین موسسه و شهرداری عنوان کرد.

در ادامه دیدار، دکتر قاسمی (رئیس اداره اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری)با اشاره به راه اندازی  ۱۰ خانه شهروندی در سطح شهر ساری، و ارتباط سازی این سازمان با مراکز علمی و نخبه، آن را ظرفیتی جهت گسترش و توسعه فعالیت های قرآنی در شهر دانسته و افزود: موسسات قرآنی چون شما با وجه پژوهشی و علمی خود، می توانند  به صورت مشارکتی با شهرداری در جهت تحقق اهداف سازمان و بهره مندی شهروندان فعالیت کنند.

دکتر محمدعلی دیانی(مدیر پژوهش، نشر و اسناد موسسه پیامبر اعظم (ص) با اشاره به خط مشی موسسه و فعالیت های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری، پژوهش را حلقه مفقوده برنامه های فرهنگی دانست و لازمه اثربخشی فعالیت های فرهنگی را وارد شدن مقوله پژوهش به برنامه های سازمان دانست.

در پایان این دیدار حاج علی کاوه(مدیر حوزه ریاست موسسه) ضمن تشکر از همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری، ابراز امیدواری کرد با توجه به پتانسیل و ظرفیت علمی موسسه پیامبر اعظم(ص) در پربار بودن برنامه های قرآنی شهرداری و نیل به اهداف مربوطه از جمله ترویج سبک زندگی قرآنی اقدامات موثری انجام شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *