بازدید و نشست علمی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) ساری از موسسه پیامبر اعظم(ص)

طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) ساری ضمن حضور در موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری، از نزدیک با تازه های نشر و آثار پژوهشی موسسه آشنا و در نشست علمی با موضوع « کوشش های نصیرالدین طوسی در بازپروری میراث شیعی و هویت ایرانی» شرکت کردند.

در ابتدای این دیدار، مدیر حوزه ریاست موسسه پیامبر اعظم(ص) با قدردانی از تلاش ها و فعالیت های پژوهشی طلاب و اساتید مدرسه علمیه الزهرا (علیهاالسلام)، برنامه ریزی و اجرای طرح های علمی و پژوهشی در این مرکز را ستودنی دانست و بر انجام کارهای مشترک و هم افزایی در طرح های پژوهشی این دو مجموعه علمی تاکید کرد.

در ادامه سرکار خانم رجبی، به نمایندگی از معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(علیهاالسلام) نیز با ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در این مدرسه علمیه به معرفی طرح های تربیت پژوهشگر، تربیت مترجم، تربیت تدوینگر متون درسی، حضور فعال در همایش ها و نشست های علمی، تولید مقاله و کتاب، همکاری و تعامل با نهادهای پژوهشی، ارتقای سطح کمی و کیفی مدرسه علمیه و دیگر برنامه های صورت گرفته در این مرکز پرداخت.

در پایان این جلسه، دکتر محمدعلی دیانی، مدیر پژوهش موسسه پیامبر اعظم(ص) به ارائه بحث علمی با موضوع « کوشش های نصیرالدین طوسی در بازپروری میراث شیعی و هویت ایرانی» پرداخت.

وی با اشاره به اینکه زندگی خواجه نصیر الدین طوسی، در یکی از تعب آلودترین زمان های زندگی بشر بوده؛ خاطر نشان کرد: خواجه منشا خدمات ارزنده ای در طول حیات دینی،علمی، فرهنگی و اجتماعی خود بوده، تجدید حیات تشیع، تجدید استقلال ایران، نجات مبانی کلام اسلامی از سیطره فکری اشعریان،راه اندازی رصدخانه مراغه و تاسیس کتابخانه ۴۰۰هزار جلدی، همه و همه از خدمات ارزنده حکیم طوس بوده است.

حسن ختام این بحث علمی پرسش و پاسخ توسط طلاب و طراح بحث بوده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *