بازدید استاندار مازندران،ازموسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ع) ساری

استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، از موسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه پیامبر اعظم(ص) ساری، عصر روز یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸، احمد حسین زادگان استاندار مازندران و عباس زارع (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران)، عباسعلی رضایی(فرماندار مرکز استان) و حامد دیانی(مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۱ ساری) از موسسه پیامبر اعظم(ص) بازدید نمودند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام دکتر محمود دیانی، رئیس موسسه پیامبر اعظم(ص) ضمن تشکر از حضور همه جانبه استاندار محترم مازندران، به ویژگی های بارز این موسسه از جمله توجه به جامعه اجتماعی و خانواده اسلامی، سبک زندگی  اسلامی_ایرانی، پشتیبانی از مسائل بنیادین، و تولید فکر و اندیشه،توجه جدی به علوم اسلامی و انسانی، در موسسه اشاره کرد.

رئیس موسسه پیامبر اعظم(ص) وجه تمایز این موسسه با دیگر موسسات فرهنگی و قرآنی در استان را در حوزه پژوهش و حضور اندیشورزان و محققان حوزه و دانشگاه دانست که حاصل این حضور و همیاری، تولید بیش از ۲۰ جلد کتاب و نشست ها و گفتمان های علمی در حوزه دین دانست.
در ادامه، استاندار مازندران با اشاره به اینکه موسسه های قرآن و عترت چراغ روشن فرهنگی‌اند، گفت: فعالیت موسسات قرآنی برای توسعه فرهنگ دینی و ایرانی در مناطق مختلف ستودنی است.

احمد حسین زادگان افزود: موسسات قرآنی در واقع یک چراغ روشن فرهنگی هستند. در مکان‌هایی که مردم با وجود مشکلات مالی و اقتصادی بسیاری که دارند اما در حوزه ای فراتر از مسائل مادی برای توسعه دانش و فرهنگ در مناطق مختلف به خصوص حاشیه شهر نور افشانی می کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید بتوانیم از ظرفیت‌های فضای مجازی به نفع فرهنگ دینی و ایرانی استفاده کنیم، ادامه داد: فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی موسسه پیامبر اعظم(ص) که کانون معنویت است کار بسیار بزرگی است و با وجود همیاری و همکاری اساتید مختلف حوزه و دانشگاه با این موسسه باید از این ظرفیت علمی برای ارتقاء فرهنگ دینی مردم استفاده کرد.

ایشان با اشاره به اینکه عمده مشکلات جامعه به علت دوری از قرآن و عترت است، افزود: موسسه پیامبر اعظم(ص) که تلفیقی از روحانیت و اجتماعی بودن و شناخت مسائل روزمره است باید در فضای مجازی و غنابخشی آن اهتمام ویژه ورزد.

 


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *