همایش فصلی معرفت افزایی دینی با عنوان: « امام رضا(ع) و خانواده ایرانی_ اسلامی» ویژه میلاد با سعادت امام رضا(ع) برگزار شد.

همایش فصلی معرفت افزایی دینی با عنوان « امام رضا(ع) و خانواده ایرانی_ اسلامی» ویژه میلاد امام رضا(ع) توسط موسسه فرهنگی پیامبر اعظم(ص) و با مشارکت اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری مازندران، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، هیات جواد الائمه کوی طالقانی دوم در سالن آمفی تئاتر هلال احمر مازندران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد در ابتدا حجت الاسلام دکتر دیانی، رئیس موسسه پیامبر اعظم(ص)  پیرامون فعالیت های موسسه پیامبر اعظم(ص) توضیحاتی ارائه دادند وهدف از برگزاری این همایش را معرفت افزایی دینی در بین مردم دانست.

در ادامه سرکار خانم دکتر طوسی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری از خانواده به عنوان اولین کانونی که فرد در آن قرار می‌گیرد  اشاره کرد و آن را دارای اهمیت شایان توجهی دانست و افزود:اولین تأثیرات محیطی که فرد دریافت می‌کند از محیط خانواده است و حتی تأثیرپذیری فرد از سایر محیطها می‌تواند نشأت گرفته از همین محیط خانواده باشد. خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده ، اخلاق ، سلامت و عملکرد فرد در آینده نقش بزرگی بر عهده دارد.

سخنران ویژه این مراسم در ادامه افزود: در اسلام خانواده نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و به آن توجه ویژه ای شده است. ارزش و اهمیت والای رفتار صحیح با اعضای خانواده  نیز در کلام و سیره عملی اهل بیت(ع) به خوبی نمایان است. امام رضا(ع) نیز در رفتار با همسر، فرزند، برادر و آشنایان شان راه درست را به اهل ایمان نشان داده اند. توصیه ها و رفتارهای عملی امام رضا(ع) در این باره، الگویی برای همه مردم  عصر خود بوده و می تواند چراغ راه ما در این دوران نیز باشد.

در ادامه، اجرای شعر آئینی، نقالی، اجرای گروه سرود دبیرستان فردوسی ساری و مدیحه سرایی مداح اهل بیت(ع) به همراه قرعه کشی ۸ سفر مشهد مقدس و هدیه به نام های معصومه و رضا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *